Czy masz konto pocztowe na Yahoo?

Yahoo! poinformował, że część z obsługiwanych przez niego kont pocztowych padła ofiarą cyberataku, przeprowadzonego za pomocą "skradzionych haseł" przez "zorganizowaną grupę nieznanych sprawców".

Jak informuje na swoim blogu Yahoo!, hasła do kont zostały pozyskane przez kradzież bazy danych firmy trzeciej. Wniosek ten wysnuto na bazie „braku nietypowej aktywności na serwerach Yahoo!”. Serwis, dla bezpieczeństwa, wymusił na poszkodowanych kontach zresetowanie hasła, ale dla bezpieczeństwa, sugerujemy, by nawet bez interwencji Yahoo! zmienić swoje dane logowania.

Yahoo! wkrótce wprowadzi też dwustopniową weryfikację do poszkodowanych kont, w której będzie można wykorzystać zewnętrzne konto pocztowe lub telefon komórkowy (wiadomość SMS). Portal zapowiedział też, że zgłosi sprawę do odpowiednich służb, by te mogły przeprowadzić śledztwo i złapać sprawców.

0
Źródło: yahoo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.