Desktop all-in-one z… Androidem

Mówiąc desktop, a nawet laptop, na myśli mamy zwykle maszynę z systemem Windows lub Mac OS (w skrajnych przypadkach Linux). Lenovo postanowiło jednak stworzyć komputer stacjonarny z mobilnym Androidem.

Wiemy co prawda, że system operacyjny Android jest na tyle elastyczny, że poza smartfonami i tabletami z powodzeniem zarządza m.in. pralkami czy lodówkami. Ale komputery stacjonarne do tej pory zarezerwowane były dla bardziej rozbudowanych OS-ów.

Lenovo N308 to pierwszy komputer domowy Lenovo z systemem Android. Jest to przystępny cenowo komputer AIO dla miłośników ciekawych aplikacji, rozrywki i przeglądania stron internetowych. Komputer działa z systemem Android 4.2 Jelly Bean i czterordzeniowym procesorem Nvidia Tegra. Ma dysk twardy o pojemności do 500 GB, kamerę internetową o rozdzielczości 720p i łączność Wi-Fi. Obudowa mierzy ledwie 33 mm grubości. Co ciekawe, urządzenie posiada wbudowaną baterię i działa na niej do trzech godzin.

Sprzęt z ekranem dotykowym o przekątnej 19,5 cala i rozdzielczości 1600 x 900 pikseli, jest dostępny w cenie

od 450 dolarów

(ponad 1400 zł)

0
Źródło: Lenovo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.