Google szykuje Androida dla… samochodów

OAA (Open Automotive Alliance) to inicjatywa, mająca na celu dopasowanie systemu Android do systemów pokładowych samochodów. Google ma już pierwszych partnerów, którzy mu tym pomogą.

Audi, General Motors, Honda, Hyundai i Nvidia będą, wspólnie z firmą Google, tworzyć opartą o Androida platformę OAA, która ma stać się sercem multimedialno-usługowym nowoczesnych samochodów. To też odpowiedź na podobne działania ze strony Apple’a, który będzie integrował asystenta Siri w samochodach BMW, Toyoty i Hondy.

Rozwój Androida na rynek motoryzacyjny pozwoli naszym partnerom na łatwiejszą integrację technologii mobilnych w samochodach i na zaoferowanie kierowcom znanego im systemu, dzięki czemu będą mogli skupić się na prowadzeniu samochodu — stwierdził Sundar Pichai, wiceprezes działów Android i Chrome.

Pierwsze pojazdy z OAA mają się pojawić jeszcze w tym roku. Google, jak twierdzi, jest otwarty na współpracę z innymi producentami a także na sugestie dotyczące systemu ze strony zewnętrznych deweloperów.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.