Google zapłaci 2,7 miliona dolarów hakerom

Wszystko w ramach konkursu Pwnium 4, który odbędzie się 12 marca.

W tym roku uczestnicy będą mogli wybrać notebooki (a właściwie Chromebooki) wyposażone w procesory ARM lub Intel. Do wygrania będą nagrody w wysokości 110 ooo dolarów lub 150 000 dolarów, natomiast najwyższą nagrodę zdobędzie ten, któremu uda się trwale zaszkodzić notebookowi firmy HP lub Acer.

Suma 2,7 miliona dolarów przeznaczona na nagrody nie oznacza, że Google wszystkie te pieniądze wyda. Wymagania stawiane wobec hakerów są wysokie, muszą oni dostarczyć firmie działające kody wykonawcze i szczegółowe informacje na temat odkrytych dziur w systemie. Nie jest to takie proste, dlatego w zeszłym roku Google wypłacił jedynie 40 000 dolarów, mimo że suma nagród w konkursie była nawet wyższa (ponad 3 mln dolarów). Całkiem sprytny i chyba dość tani sposób na to, by kto inny odwalił za nas sprawdzanie bezpieczeństwa systemu operacyjnego…

Zdjęcie ekranu wyszukiwarki Google pochodzi z serwisu Shutterstock.

0
Źródło: bgr.in
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.