Hakerzy pracują nad pecetowym emulatorem Xboxa 360

Projekt Xenia, bo tak nazywa się emulator tworzony jest przez grupę entuzjastów, którzy co jakiś czas informują o postępie swoich prac na "pierwszej stronie internetu", tj. Reddicie.

Ostatnia informacja, opublikowana przez członka grupy z uroczą, redditową ksywką „Aww_hell_why_not” wskazuje na to, że prace nad pecetowym emulatorem konsoli Microsoftu, po długim okresie w którym nic się nie działo, znów ruszyły do przodu. Członek grupy poinformował, że obecnie „niektóre gry” z Xboxa 360 uruchamiają się na pececie i są w stanie wyświetlić swój ekran startowy.

Jak na razie to niewiele, jednak grupa pracująca nad projektem Xenia liczy na to, że nowa technologia AMD – Mantle pozwoli im dokończyć projekt i oddać go za darmo w ręce internautów. Wtedy też zacznie się prawdziwa afera. Microsoft na pewno zrobi wszystko, aby projekt darmowego emulatora, pozwalający na uruchamianie gier z konsoli Xbox 360 na domowym pececie nie ujrzał światła dziennego.

0
Źródło: reddit
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.