Intel potwierdza swoje zaangażowanie w Dual OS

Firma Intel potwierdziła plotki dotyczące wspieranej przez nią platformy Dual OS. Na targach CES 2014 lansowała pomysł integracji dwóch systemów operacyjnych w jednym urządzeniu.
(źródło: Gizmodo)

(źródło: Gizmodo)

Platforma Dual OS i urządzenia PC Plus to projekt lansowany przez firmę Intel i jej partnerów. Chcą oni instalować w notebookach i tabletach zarówno system operacyjny Windows, jak i Android. Przykładowym urządzeniem tego typu, które zostało zaprezentowane na targach CES, jest Asus Transformer Book Duet, na pokładzie którego znajdziemy zarówno Windows 8.1, jak i Androida Jelly Bean w wersji 4.2.2. Całością zarządza procesor Intel Core.

Przełączanie się pomiędzy oboma systemami odbywa się płynnie i błyskawicznie, wymagając raptem jednego kliknięcia myszką lub puknięcia palcem w ekran. Cała platforma Dual OS ma być zabezpieczona intelowskimi rozwiązaniami, minimalizując ryzyko włamania przez cyberprzestępców.

0
Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.