Inteligentne lustra od Toshiby

Toshiba zaprezentowała podczas targów CES koncept lustrzanych wyświetlaczy, które wpasowałyby się w przestrzeń naszych łazienek czy kuchni. Czy ten pomysł się przyjmie?

Toshiba pracuje nad wyświetlaczami, które miałyby w przyszłości zastąpić tradycyjne lustra. Te umieszczone w łazienkach pomogłyby nam lepiej rozpocząć dzień – pokazywałyby różnorodne informacje począwszy od prognozy pogody poprzez plan zajęć, aż po liczbę spalonych wczoraj kalorii. Z kolei te w kuchni posiadałyby także wbudowaną kamerę, która pozwalałaby na interakcję z urządzeniem przy pomocy gestów. Lustra kuchenne mogłyby wyświetlać np. przepisy kulinarne lub jakiekolwiek inne materiały, które urozmaiciłyby czas podczas przygotowywania posiłków. Byłoby to wygodniejsze niż korzystanie z np. tabletów, gdyż w kuchni często mamy zbyt zabrudzone ręce, by posługiwać się dotykowymi urządzeniami.

Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy Toshiba wprowadzi lustrzane wyświetlacze do sprzedaży.

Źródło: Gizmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.