Keecker: robot, który dostarczy rozrywki w domu i ochroni Twoje mieszkanie

Ekrany otaczają nas z każdej strony - telewizory w każdym pokoju, tablety pod pachą i jeszcze smartfony. Ale jeśli uważasz, że to za mało i chciałbyś, by za skinieniem palca do Twojej sypialni wjechał projektor, który wyświetli na suficie panoramę nocnego nieba, a podczas Twojej nieobecności przejmie funkcje monitoringu mieszkania zapamiętaj nazwę Keecker.

Wielkością dorównujący przeciętnej mikrofali, wyglądem przypominający eleganckie, białe jajo – Keecker to robot, który stanie się dla nas czymś w rodzaju R2D2 z Gwiezdnych Wojen. Pierre Lebeau – były manager produktowy Google – twierdzi, że Keecker zmieni pojęcie domowej rozrywki.

Mobilny robot będzie potrafił wyświetlić obraz na ścianach czy suficie z wbudowanego w siebie projektora. Zapewni nam także doskonały dźwięk przestrzenny. Równie dobrze będziemy mogli z niego odtwarzać muzykę, surfować po sieci, grać w gry czy wykorzystywać go w wideokonferencjach i monitoringu domu. Dodatkowo robot będzie posiadał czujniki temperatury, poziomu CO2 i czujnik światła. Kontrolę będziemy sprawować oczywiście przy pomocy smartfona – nawet będąc poza domem. Do sprzedaży robot ma trafić w ostatnim kwartale tego roku. Cena ma wahać się w granicach 4000-5000$.

0
Źródło: Slashgear.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.