Komputerek wielkości pendrive’a od Della

Dell od ponad roku pracował nad czymś, co nazywał Project Ophelia. Efekty tych prac możemy poznać już dziś: oto podłączany za pomocą HDMI lub MHL komputer Wyse Cloud Connect, do kupienia za 129 dolarów.

Wyse Cloud Connect przeznaczony jest przede wszystkim dla klientów korporacyjnych. Ma pozwolić pracownikom na pracę na ich wirtualnych pulpitach z dowolnego miejsca na świecie, mając do dyspozycji wyłącznie monitor lub telewizor. Urządzenie posiada „zabezpieczenia klasy korporacyjnej” i obsługuje wirtualne pulpity Citrixa, Microsoftu i VMware.

Wyse Cloud Connect pracuje pod kontrolą poprawionego i lepiej zabezpieczonego przez Della systemu Android Jelly Bean 4.1. Za wydajność odpowiadają wielordzeniowy procesor Cortex-A9 ARM i 1 GB pamięci RAM. W urządzeniu znajduje się 8 GB pamięci masowej, port mini-USB oraz slot na kartę microSD. Urządzenie posiada też dostęp do sklepu Google Play.

0
Źródło: Dell
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.