Lexar 3333x – najszybsza karta świata!

Pamięci flash w formacie CFast 2.0 kreowane są jako następcy popularnych do niedawna kart Compact Flash. I choć na razie ich popularność jest właściwie zerowa, to i tak potrafią zaimponować.

Są szybkie. Bardzo szybkie. Gdy cztery miesiące temu publikowaliśmy informację o najszybszej karcie pamięci na świecie, to też mieliśmy do czynienia z kartą CFast 2.0, ale wtedy chodziło o produkt firmy SanDisk. Oferował on teoretyczny transfer na poziomie imponujących 450 MB/s.

Kilka dni temu pojawiła się kolejna karta pamięci tego typu, tym razem produkowana przez Lexara. Jeszcze szybsza. Wyglądające niesamowicie 3333x przekłada się na transfer rzędu 500 MB/s, co robi wrażenie nie tylko w przypadku kart pamięci. Karta dostępna będzie w pojemnościach 32 GB, 64 GB, 128 GB i 256 GB, nie podano natomiast informacji na temat cen. Oprócz kart Lexar wprowadzi też na rynek nowy czytnik USB 3.0 o nazwie HR1, zaprojektowany specjalnie dla kart CFast.

Kto wie, może gdy obejrzymy jeszcze kilka takich premier, jakiś bardziej znany producent zaawansowanych aparatów cyfrowych lub kamer zacznie stosować ten typ kart pamięci? Na razie jest z tym dość krucho…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.