Ludzkie płody z drukarki 3D

Niektórzy oczekujący rodzice nawet nie chcą znać płci swojego dziecka, podczas gdy pozostali wprost nie mogą się doczekać, gdy zobaczą je na własne oczy. Właśnie do tej ostatniej grupy odbiorców kierowana jest oferta pewnej amerykańskiej pary.

Gerard i Katie Bessette przy pomocy specjalnego oprogramowania wykorzystującego obrazy z USG są w stanie przygotować realistycznie wyglądający model dziecka. Przyszli rodzice mogą wybrać jeden z trzech dostępnych rozmiarów (skala 1:1 lub mniejsze) i kolor skóry modelu. To jednak nie wszystko. Modele można przygotować także ze zdjęć zrobionych noworodkowi tuż po urodzinach. Według autorów pomysłu wydrukowany w tworzywie model własnego dziecka to doskonała pamiątka, która pozwoli na zawsze zapamiętać wielkość i kształt maluszka.

Firma zamierza także sprzedawać modele dzieci celebrytów. W ofercie jest niemowlę Kim Kardashian i Kanye Westa… Pomysł chyba nie przypadł do gustu potencjalnym klientom. Firmie nie udało się zdobyć wystarczającej liczby pieniędzy na portalu IndieGoGo, które miały być przeznaczone na zakup drukarki 3D. Mimo to para się nie poddaje i umożliwia dofinansowanie projektu na swojej własnej

stronie internetowej.

0
Źródło: Gizmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.