Mam Kanara, czyli kontrowersyjna aplikacja na Androida

Wraz z noworoczną podwyżką biletów w niektórych polskich miastach, rośnie również popularność jednej, niepozornej aplikacji dostępnej na system Android...

Mam Kanara to aplikacja, która działa na podobnej zasadzie jak Yanosik. Jeśli na przystanku, bądź już w jednym z pojazdów komunikacji miejskiej dostrzeżemy kontrolera biletów, wyciągamy swój telefon i zgłaszamy to wydarzenie w aplikacji. Sam program potem, uwzględniając średnią prędkość z jaką poruszają się pojazdy transportu publicznego pokazuje aktualny zasięg, w którym możemy spodziewać się kontroli biletów.

Dzięki temu, możemy teoretycznie uniknąć kontroli, a co za tym idzie zwiększyć nasze szanse na to, aby nie zapłacić kary za brak posiadanego biletu. Pomysł jest na tyle kontrowersyjny, że postanowiliśmy o nim napisać i zapytać Was, co sądzicie o samym pomyśle?

0
Źródło: play.google.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.