Microsoft chce ponoć ukraść Ericssonowi człowieka

Według informacji zdobytych przez redakcję Bloomberga, Microsoft dopisał nowe nazwisko do listy kandydatów na następcę Steve'a Ballmera. Chodzi o Hansa Vestberga, prezesa i dyrektora ds. operacyjnych Ericssona.
Hans Vestberg

Hans Vestberg

Anonimowe źródła Bloomberga nie wiedzą, czy Microsoft oficjalnie zaproponował Vestbergowi stanowisko dyrektora generalnego, twierdzą jednak, że trafił on na krótką listę kandydatów na owe stanowisko. Na tej liście znajdują się ponoć również Satya Nadella (szef działu chmurowego w Microsofcie), Tony Bates (szef działu planowania strategicznego i ewangelista Microsoftu) oraz Stephen Elop (były dyrektor generalny Nokii). Microsoft i Ericsson odmawiają komentarza w tej sprawie.

Hans Vestberg, lat 48, pracuje w Ericssonie od ponad 25 lat. Zaczął swoją karierę od stanowiska dyrektora ds. finansowych. To za jego kadencji Ericsson rozwiązał sojusz z Sony i zakupił od Microsoftu technologię Mediaroom IPTV.

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.