Microsoft naciska na swoich nowych partnerów

Gigant z Redmond cały czas próbuje zachować kompromis pomiędzy oferowaniem własnego sprzętu a zachęcaniem partnerów do produkcji własnego z ich systemem na pokładzie. Według niepotwierdzonych informacji, zaczął coraz bardziej zachęcać swoich nowych partnerów.
Sony pracował swego czasu nad smartfonem z Windows Phone, ale nigdy nie pojawił się on na rynku
Sony pracował swego czasu nad smartfonem z Windows Phone, ale nigdy nie pojawił się on na rynku

Według anonimowych źródeł redakcji The Information, Sony poważnie rozważa partnerstwo z Microsoftem na rynku telefonów komórkowych. Smartfon z Windows Phone z linii Vaio miałby się pojawić w pierwszej połowie bieżącego roku, na czym ponoć Microsoftowi szczególnie zależy. Sony jak dotąd nie oferował smartfonów z Windows Phone, rozważał wydanie jednego z Windows Phone 7.5, ale ostatecznie porzucił swoje plany.

Microsoft naciska ponoć nie tylko na Sony. ZTE już podjął decyzję o odnowieniu partnerstwa z Microsoftem. Ta chińska firma ma już na swoim koncie smartfony z Windows Phone 7 a teraz chciałaby zaoferować swoje pierwsze urządzenia z Windows Phone 8. Microsoft ponoć nie szczędzi starań, by nakłonić ZTE do pośpiechu i wprowadzenia nowych urządzeń z kafelkowym systemem tak szybko, jak to tylko możliwe.

Źródło: The Information
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.