Microsoft patentuje ekran startowy Windows 8

12 września 2011 roku firma Microsoft złożyła do amerykańskiego urzędu wniosek patentowy, który ma chronić rozwiązania wykorzystane na ekranie startowym Windows 8. Po dwóch latach ów wniosek w końcu został zatwierdzony.
Szkic z wniosku patentowego Microsoftu

Szkic z wniosku patentowego Microsoftu

Wniosek „US D698,259 S” jest zatytułowany „Ekran wyświetlający interfejs graficzny” i opisuje on ekran startowy Windows z jego aktywnymi kafelkami, wyświetlającymi informacje z przypisanymi do nich aplikacjami. Oznacza to, że konkurencja nie może wprowadzić na amerykański rynek oprogramowania, które funkcjami i wyglądem przypominają interfejs Windows 8.

Złośliwi stwierdzą, że tym lepiej dla całej branży. Windows 8 spolaryzował bowiem entuzjastów nowych technologii, gdzie jedni twierdzą, że połączenie interfejsu dotykowego z klasycznym to świetny pomysł, inni zaś uważają kafelki za wielką pomyłkę Microsoftu. Microsoft jednak nie ma zamiaru rezygnować z obranej przez siebie drogi, a aktywne kafelki, od tej pory, formalnie są własnością giganta.

0
Źródło: WinBeta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.