Muse – opaska, która wytrenuje Twój umysł

Z codziennym stresem nie łatwo jest walczyć. Gdy mimo standardowych metod dalej nie potrafimy się zrelaksować, a poziom naszej koncentracji zaczyna negatywnie wpływać na pracę warto sięgnąć po... technologię. Muse to opaska, która zdobyła dofinansowanie na portalu Indiegogo w 2012 roku, a dziś jest dostępna w sprzedaży.

W środku opaski znajdziemy siedem sensorów EEG oraz moduł Bluetooth, który pozwoli nam bezprzewodowo skomunikować urządzenie z naszym smartfonem, tabletem czy komputerem PC. Do Muse dołączana jest specjalna aplikacja, która w czasie rzeczywistym mierzy aktywność naszego mózgu i na jej podstawie prowadzi nas przez szereg programów treningowych mających na celu poprawę pracy naszego umysłu.

Muse poprawi naszą koncentracje, nauczy jak szybko radzić sobie ze stresem i pozbyć się negatywnych emocji. Producent wierzy, że w przeciągu 10 lat przy pomocy myśli i tego rodzaju opaski będziemy mogli w pełni kontrolować elektroniczny sprzęt lub grać w gry wideo.

Na tą chwilę Muse można zamawiać w przedsprzedaży w cenie 269$. Do pierwszych klientów urządzenie dotrze w połowie tego roku.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.