Nokia nie chce się chwalić Lumiami

Firma Nokia, z sobie tylko znanych przyczyn, postanowiła nie ujawniać wyników sprzedaży smartfonów Lumia w sprawozdaniu finansowym za ostatni kwartał ubiegłego roku. Czy to oznacza, że było tak kiepsko?

Nokia w październiku chwaliła się, że udało jej się sprzedać w trzecim kwartale ubiegłego roku 8,8 miliona smartfonów Lumia oraz 55,8 miliona telefonów komórkowych. Jak to wygląda w kolejnym kwartale? Tego, niestety, nie wiemy. Nokia stwierdziła tylko, że sprzedaż Lumii wzrosła w porównaniu do analogicznego kwartału w roku ubiegłym i zmalała, w porównaniu do trzeciego kwartału bieżącego roku. To sugeruje, że wyniki są znacznie poniżej oczekiwań.

Brak konkretnych informacji na temat wyników sprzedaży Nokia tłumaczy przeniesienie działu urządzeń i usług w swojej księgowości do pozycji „działalność zaniechana”. Pod koniec bieżącego kwartału ów dział ma trafić w ręce Microsoftu.

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.