Nokia z Androidem 4.4 KitKat

Chociaż wiadomo, że Nokia nie może wydać na rynek nowego smartfona wcześniej, niż przed końcem 2015 roku, to pogłoski na temat jej prac nad telefonem z Androidem nie milkną.

Tym razem zdjęcia ma dla nas bloger @evleaks, który specjalizuje się w wyciekach informacji na temat fińskiego producenta. Możemy więc uznać, że pomimo odsprzedania działu urządzeń i usług Microsoftowi, Nokia nie próżnuje i pracuje nad nowymi smartfonami, choć już nie z systemem Windows Phone, a z Androidem. Wiemy jednak, że na mocy podpisanej z firmą z Redmond umowie, Finowie nie mogą wprowadzić jakiegokolwiek nowego mobilnego produktu (smartfona lub tabletu) do końca 2015 roku, więc mają sporo czasu no przygotowanie się do nowej roli, do nowego OS-u.

Z drugiej strony nasilenie pogłosek o nowej Nokii z Androidem sięga ostatnio zenitu, czego efekty możecie zobaczyć na zdjęciach powyżej i poniżej.

Co ciekawe, Normandy nie ma być high-endowym modelem. W jej wyposażeniu mamy znaleźć 4-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 854 pikseli, 5-megapikselowy aparat cyfrowy, procesor Qualcomm Snapdragon (prawdopodobnie czterordzeniowy Snapdragon 400 lub 200). Nad wszystkim czuwać ma system Android w wersji 4.4.1 KitKat.

0
Źródło: @evleaks
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.