Nokia z Androidem? Nie, to tylko…

Jeśli liczycie na rychłą premierę smartfona Nokii z systemem operacyjnym Android, o którym huczy w Internecie od jakiegoś czasu, to prawdopodobnie się przeliczycie.

Do Sieci co chwila wyciekają informacje o nowym smartfonie z Androidem prosto z Finlandii, o tajemniczym urządzeniu o nazwie kodowej „Nokia Normandy”. Niestety, rzeczywistość może być brutalniejsza, niż sądzicie. Jako że fiński producent po odsprzedaniu swojego działu urządzeń i usług nie może wydać na rynek telefonu przed końcem 2015 roku bez porozumienia z Microsoftem, nie należało się spodziewać, że pracuje nad nowym smartfonem z Androidem. Mimo tego, pogłoskom nie było końca.

Okazuje się, że pod kodową nazwą „Normandy” kryje się nowy telefon z rodziny Asha, wzbogacony o zupełnie nową nakładkę na platformę Series 40, która od teraz będzie bardziej przypominać Androida. Przypomnijmy, że marka Asha wchodzi w skład umowy pomiędzy Nokią a Microsoftem.

Premiera nowego telefonu z linii Asha ma odbyć się pod koniec marca 2014 roku. Wtedy zagadka powinna się ostatecznie rozwikłać.

0
Źródło: GigaOM
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.