OCZ kończy i… zaczyna na nowo!

OCZ Storage Solutions stanie się częścią Toshiba Group Company. Będzie dostarczać rozwiązania z zakresu przechowywania danych i pamięci masowej SSD zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych.

Toshiba Corporation sfinalizowała właśnie umowę dotyczącą przejęcia wszystkich aktywów firmy OCZ Technology Group, która staje się własnością i podmiotem całkowicie zależnym od Toshiba Group Company. Na mocy umowy powstanie niezależna spółka pod nazwą OCZ Storage Solutions, która stanie się dostawcą dysków SSD dla urządzeń komputerowych i systemów zintegrowanych.

Przejęcie OCZ przez firmę Toshiba nie będzie skutkowało zmianą jej portfela produktów. OCZ stanie się marką, która umocni swoją pozycję ma rynku i będzie dostarczać firmom, jak i prywatnym odbiorcom rozwiązania z zakresu SATA, SAS oraz dysków konsumenckich PC z wirtualizacją pamięci podręcznej i przyspieszeniem oprogramowania.

OCZ Storage Solutions będzie wykorzystywać technologię NAND wdrażaną przez Toshibę i łączyć ją ze swoimi sterownikami, firmwarem oraz oprogramowaniem.

0
Źródło: Toshiba
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.