OneDrive w tarapatach

Żegnamy SkyDrive'a, witamy OneDrive'a! Microsoft zmienił nazwę swojej konsumenckiej chmury, by uniknąć sporu z brytyjskim medialnym gigantem BSkyB, który uważał, że człon "Sky" w nazwie usługi Microsoftu narusza prawa autorskie. Wygląda jednak na to, że OneDrive może wkrótce... znowu zmienić nazwę!

E-dysk Microsoftu zmienia nazwę na OneDrive, by uniknąć konfliktu z BSkyB i niepotrzebnego zamieszania, mogącego zaszkodzić wizerunkowi firmy. Tymczasem, jak się okazuje, owo zamieszanie może okazać się nieuniknione. Firma One.com, oferująca usługi chmurowe, zastanawia się nad pozwaniem Microsoftu o naruszenie znaku towarowego.

One.com oferuje usługę Cloud Drive od trzech lat. Podobnie jak OneDrive, oferuje ona przestrzeń dyskową w chmurze oraz możliwość synchronizacji tych danych z podłączonym do niej urządzeniem. Podobieństwo, jak widać, znajdziemy więc nie tylko w nazwie.

Dyrektor generalny firmy, Thomas Medard Frederiksen, wyraził też publicznie rozczarowanie firmą Microsoft. Jak twierdzi, uważa ją za rynkowego lidera i spodziewał się, że zbada ona dokładniej rynek, na którym działa, zanim wybierze nową nazwę.

Microsoft, póki co, nie komentuje sprawy.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.