Powstaje film Magic: The Gathering

Zapewne kojarzycie jedną z najpopularniejszych i najstarszych gier karcianych na świecie: Magic: The Gathering? To wspaniale. Mamy dla Was dobrą wiadomość: powstaje film w uniwersum MTG.

Nie jest to co prawda to samo, co przeniesienie Magica na ekrany komputera (stworzenie komputerowej gry karcianej jest raczej banalne), jednak nadal jest to ekscytująca wiadomość. Szczególnie, że znamy już nazwisko scenarzysty, który wydaje się być zdeterminowany tworzeniem ekranizacji z tematów, które kompletnie się do tego nie nadają.

A jest nim Simon Kinberg, który obecnie pracuje nad scenariuszem filmowej adaptacji gry planszowej Ouija. Kinberg pisał również historie do takich filmów jak „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, „Mr. & Mrs. Smith” czy „Fantastycznej Czwórki”.

Prawa do Magic: The Gathering posiada wytwórnia 20th Century Fox. Jeśli film okaże się sukcesem, mam nadzieję, że wytwórnia nie będzie miała problemów ze stworzeniem kolejnej filmowej sagi na miarę Władcy Pierścieni.

0
Źródło: eurogamer.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.