Project Gutenberg – modułowy drink bar zintegrowany z iPadem i iPhone’m

Metaliczny, przypominający formą książki ustawione rzędem na półce mini bar jest elegancki i funkcjonalny. Co prawda nie przygotuje drinków samodzielnie jak konkurencyjne urządzenia, ale za to jest niewiele większy od iPada i samodzielnie zadba o dostawę alkoholi.

W listopadzie pisałam Wam o zautomatyzowanym barze Monsieur, który potrafił przygotować drinki podczas nieobecności domowników. Niestety jego cena była spora. Tymczasem Pernod Ricard, producent szerokiego asortymentu alkoholi, przygotował prototyp znacznie mniejszego (i prawdopodobnie też tańszego) baru, który zmieścimy nawet na półce z książkami.

Project Gutenberg składa się z modułów, które wypełnione są alkoholami i likierami. Każdą z części możemy zamówić osobno za pośrednictwem aplikacji na iPada lub iPhone’a. Pod względem technicznym mamy tu do czynienia z tradycyjnymi dozownikami, które zadziałają w momencie, gdy podstawimy pod nie szklaneczkę, ale smaku dodaje sama aplikacja. To z niej będziemy mogli przeczytać przepisy na najlepsze drinki, a także na bieżąco zapoznamy się ze stanem napełnienia dozowników. W aplikacji ustawimy także, czy system ma automatycznie zamówić kolejną partię alkoholi z internetowego sklepu. Działanie mini baru najlepiej obrazuje to wideo.

0
Źródło: Slashgear.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.