Samsung ma ekrany AMOLED QHD dla smartfonów

Koreański producent, podczas spotkania Semiconductor and Display Technology Roadmap Seminar, potwierdził, że szykuje smartfony z ekranami o rozdzielczości QHD.

Już wcześniej wszelkie pogłoski wskazywały na to, że nowy flagowiec Samsunga, którego premiera zbliża się wielkimi krokami, będzie oferować około 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Dziś mamy tego jednak potwierdzenie. Chociaż owe potwierdzenie akurat w kontekście S 5 jeszcze nie padło, to koreańskie media informują, iż Samsung posiada już ekrany AMOLED o takiej rozdzielczości, co wyraźnie wskazuje na to, że pojawią się one na rynku raczej wcześniej, niż później.

Dodatkowo Koreańczycy mieli potwierdzić także, że planują wprowadzenie na rynek smartfonów z wyświetlaczami Ultra HD (3840 x 2160 pikseli), choć tu ani konkretne, ani przybliżone daty nie padły, więc spodziewać się ich możemy raczej w przyszłym roku. Do tego ekrany o tak wysokiej rozdzielczości zarezerwowane będą raczej dla phabletów z linii Galaxy Note.

0
Źródło: SamMobile
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.