Samsung zadaje ostateczny cios mobilnym konsolom

Kontroler Samsung Smartphone GamePad oraz aplikacja Mobile Console mogą być ostatecznym gwoździem do trumny mobilnych konsol.

Odkąd w smartfonach możemy oglądać grafikę zbliżoną do konsol stacjonarnych, mobilne konsole do gier nie mają łatwo. Do tej pory broniły się jedynie możliwością dokładniejszego sterowania, niż ma to miejsce w przypadku ekranów dotykowych w telefonach. Niektórzy producenci akcesoriów jednak już od jakiegoś czasu niwelują ten argument poprzez oferowanie dedykowanych telefonom kontrolerów do gier.

GamePad został zoptymalizowany pod kątem używania z urządzeniami Galaxy opartymi na systemie Android 4.3 (Galaxy Note 3, S4, Note II i S III), z którymi łączy się za pomocą NFC i umożliwia szybszy dostęp do gier za pośrednictwem przycisku „Play”. Można go również podłączyć do smartfonów i tabletów za pośrednictwem interfejsu Bluetooth.

Cena Smartphone GamePad wyniesie 249 złotych.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.