Super slow motion w Full HD w smartfonach

Toshiba zaprezentowała nowy czujnik CMOS dla smartfonów i tabletów, dzięki któremu możliwe będzie kręcenie filmów slow motion w rozdzielczości Full HD.

Producenci aparatów cyfrowych dla smartfonów prześcigają się we wprowadzaniu nowych technologii. A to 41-megapikselowe PureView, a to inne PureView z optyczną stabilizacją obrazu, czy to 4-megapikselowy UltraPixel. Tym razem do gry wchodzi Toshiba, która pokazała nową technologię filmowania komórką.

Mowa o „Bright Mode” – technologii opartej na matrycy CMOS, która pozwoli kręcić filmy super slow motion w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Dzisiejsze smartfony, jak chociażby iPhone 5S czy Galaxy Note 3 potrafią rejestrować filmy „slo-mo” z prędkością 120 klatek na sekundę, ale w maksymalnej rozdzielczości 720p.

Nowy czujnik Toshiby nie tylko oferuje wyższą rozdzielczość, ale także prędkość rejestrowania obrazu – japoński producent obiecuje 240 fps-ów. Słowo „Bright” także nie jest tu użyte przez przypadek. Japończycy czterokrotnie zwiększyli jasność rejestrowanego obrazu.

Pierwsze, testowe egzemplarze czujników „Bright Mode” mają pojawić się jeszcze w pierwszym kwartale 2014 roku.

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.