To był najgorszy rok w historii komputerów PC

Premiera Windows 8.1 nie zatrzymała spadku sprzedaży komputerów osobistych. Zarówno Gartner, jak i IDC, zgodnie twierdzą, że producenci komputerów PC wprowadzili w ubiegłym roku na rynek o 10 proc. mniej urządzeń, niż w roku 2012.

Zarówno Gartner, jak i IDC, twierdzą, że mimo fatalnego roku na rynku komputerów osobistych, bardzo dobrze poradził sobie Lenovo, utrzymując tytuł największego producenta pecetów. Na wyróżnienie zasługują też HP i Dell, które wprowadziły na amerykański rynek więcej komputerów, niż w roku ubiegłym. Biorąc jednak pod uwagę globalne dane, to jedynie Lenovo odnotował wzrosty sprzedażowe (o 2,7 proc. wg IDC, o 2,1 proc. wg Gartnera).

Rynek komputerów PC kurczy się już od kilku kwartałów z rzędu, ale, zdaniem Gartnera, najgorsze już za nami. –

Różnorodność nowych urządzeń, takich jak notebooki hybrydowe, przykuła świąteczną uwagę konsumentów, jednak rynek nie był zbyt duży w tym czasie. Obniżanie cen cienkich i lekkich produktów zaczęło zachęcać do wymiany peceta na nowego, co powinno skutkować wzrostami na rynku PC w 2014 roku — twierdzi Gartner.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.