To jeszcze nie koniec Winampa!

Winamp, popularny odtwarzacz multimediów miał zakończyć swoje istnienie 21 grudnia 2013 roku. Tuż po tej informacji, zaczęły pojawiać się plotki o zakupie oprogramowania przez Microsoft, dzięki czemu Winamp miałby pożyć jeszcze kilka kolejnych lat. Plotki nie potwierdziły się do końca. Winamp został sprzedany, jednak nabywcą wcale nie jest Microsoft...

Winamp, razem z oprogramowaniem Shoutcast, które (w wielkim skrócie) pozwala na założenie swojego własnego internetowego radia został zakupiony przez Radionomy – belgijski agregator stacji radiowych.

Jeśli wierzyć źródłom portalu TechCrunch, to belgijski portal zapłacił za pakiet oprogramowania od AOL od 5 do 10 milionów dolarów. Dla porównania przypomnijmy, że AOL w 1999 roku kupiło Winampa za ponad 80 milionów dolarów.

Z biznesowego punktu widzenia, możemy założyć, że Radionomy o wiele bardziej niż na Winampie, zależało na przejęciu Shoutcasta. Do tej pory w belgijskim serwisie znajdowało się ponad 6 tysięcy „stacji radiowych”, po przejęciu Shoutcasta liczba ta zwiększy się do ok. 60 tysięcy. Tym samym obecnie ok. połowa wszystkich radiowych stacji internetowych w Sieci należy do Radionomy.

Jeśli chodzi o Winampa, to belgijska firma chce nadal rozwijać oprogramowanie. Szczególnie jego wersje na urządzenia mobilne.

Źródło: Techcrunch.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.