Twórcy popularnej gry społecznościowej patentują słówko „candy”

Cukierków w angielskiej wersji językowej nie ujrzymy już w żadnym tytule gry. Studio King właśnie zarezerwowało je jako własny znak handlowy...

Wystarczy wpisać w Google Play słówko „candy”, by przekonać się w ilu grach ono występuje. Zgodnie z prawem twórca Candy Crush Sagi, która niepodzielnie króluje na Facebooku będzie miał możliwość wykluczenia z rynku produktów, które zawierają w tytule owe słowo – oczywiście o ile dany producent nie zgodzi się na zmianę nazwy. Dla studia King ma to być zabezpieczenie przed licznymi klonami gier żerującymi na popularności marki.W podobny sposób postąpiła Zynga patentując słowo „ville” cechujące ich gry symulacyjne na Facebooku.

Choć wydawać by się mogło, że rezerwowanie praw do słowa znajdującego się w powszechnym użyciu jest absurdalne, urzędnicy patentowi pozytywnie rozpatrzyli wniosek. Producenci gier ze słowem „candy” w tytule mają jeszcze 30 dni, by odwołać się i udowodnić, że wymuszona zmiana nazwy wpłynie negatywnie na ich działalność.

0
Źródło: Venturebeat.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.