Z Windows 8.1 znikną… kafelki!

Microsoft powoli, ale stopniowo usuwa swoje kafelki w cień, przynajmniej w swoim desktopowym systemie operacyjnym.

Po tym, jak firma z Redmond dodała możliwość wyłączenia domyślnego widoku kafelków w Windows 8.1 i umożliwiła uruchamianie systemu bezpośrednio do widoku pulpitu, w nowej aktualizacji pójdzie jeszcze o krok dalej. Windows 8.1 Update 1 domyślnie ominie „kafelkowy” interfejs i wyświetli użytkownikom pulpit. Według najnowszych, choć niepotwierdzonych informacji, dopiero w ustawieniach będziemy mogli ponownie przywrócić widok kolorowych kwadratów już w momencie uruchomienia systemu (oczywiście będą one dalej pojawiać się po kliknięciu na menu Start). Z tego stanu rzeczy powinni najbardziej ucieszyć się posiadacze desktopów i notebooków, operujący klawiaturą i myszką.

Microsoft jest w trakcie przygotowywania aktualizacji Update 1 dla Windows 8.1. Data jej premiery nie jest jeszcze znana (choć według niektórych plotek być może będzie to drugi wtorek marca).

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.