Zaatakowali ambasady wykorzystując krytyczną usterkę w Windows

W listopadzie ubiegłego roku wykryto krytyczną usterkę w systemach Windows XP i Windows Server 2003, która umożliwiała włamywaczom instalowanie aplikacji i modyfikowanie danych na atakowanym komputerze. Cyberprzestępcy dość szybko ją wykorzystali.

Usterka w systemach Windows XP i Windows Server 2003 ma zostać wkrótce załatana przez Microsoft. Niestety, wygląda na to, że Microsoft się spóźnił z naprawieniem swoich starszych systemów operacyjnych, bowiem została ona już wykorzystana do ataku na 28 ambasad znajdujących się na Środkowym Wschodzie.

Atak został wykonany za pomocą „pustych” wiadomości e-mail, które tytułem i nazwą załącznika sugerowały, że dotyczą one konfliktu w Syrii. Zdaniem Trend Micro, japońskiej firmy zajmującej się bezpieczeństwem komputerowym, atak został przeprowadzony w sposób skoordynowany i profesjonalny, o czym ma świadczyć złożoność złośliwego oprogramowania w zainfekowanych załącznikach maili.

Microsoft, póki co, nie komentuje sprawy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.