12-latek zbudował drukarkę dla niewidomych z klocków LEGO

Klocki LEGO to wdzięczny materiał, z którego da się zbudować nie tylko zapierające dech w piersiach konstrukcje, ale też całkiem pożyteczne wynalazki. Shubham Banerjee z Kalifornii w ramach konkursu naukowego postanowił przeskoczyć ekonomię...

Drukarka nazwana przez chłopca Braigo (połączenie „Braille’a” i „LEGO”) została stworzona z zestawu LEGO Mindstorms EV3 i dodatkowych materiałów (np. rolki papieru), których koszt w sumie nie przekroczył 350$. Drukarka potrafi wydrukować wszystkie litery alfabetu. Nie jest to jeszcze urządzenie doskonałe. Chłopiec przyznaje, że litery drukowane są jedna pod drugą, a mechanicznemu elementowi z igłą zajmuje około 7 sekund przygotowanie każdego znaku. Korzystanie z drukarki jest jednak tak proste, że nawet młodsze dzieci mogą sobie z tym poradzić.

Banerjee chce zaprogramować drukarkę, by potrafiła także wydrukować cyfry,a jego następnym krokiem będzie opublikowanie oprogramowania oraz instrukcji montażu urządzenia w sieci, by każdy zainteresowany mógł skorzystać z jego pomysłu.

0
Źródło: Mnn.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.