Apple deklasuje rywali, ale Android wciąż popularniejszy od iOS-a

Według firmy analitycznej comScore, Apple na koniec 2013 roku kontrolowało 41,8% amerykańskiego rynku smartfonów.

Taki wynik firmy z Cupertino to deklasacja pozostałych producentów smartfonów, bowiem drugi na liście Samsung zakończył 2013 rok z wynikiem 26,1%. Fakt jest jednak taki, że koreański producent przez ostatnie sześć miesięcy zdobywał rynek dynamiczniej, niż największy konkurent spod znaku nadgryzionego jabłka. Wśród producentów trzecie miejsce w grudniu 2013 roku zajęła Motorola, która już pod skrzydłami Google’a (choć wiadomo, że wkrótce zostanie wchłonięta przez Lenovo) zdobyła 6,7% rynku smartfonów w USA. Czwarte jest LG, a piąte HTC z udziałem odpowiednio 6,6 oraz 5,7%.

W segmencie mobilnych systemów operacyjnych iOS zyskał 1,2 punktu procentowego w stosunku do statystyk z września 2013 roku, ale wciąż zajmuje drugie miejsce z wynikiem 41,8% – za Androidem, który chociaż stracił 0,3 punktu procentowego, to kontroluje 51,5% rynku.

0
Źródło: The Next Web
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.