Armia Syryjska twierdzi, że przejęła kontrolę nad Facebookiem

Syrian Electronic Army – grupa hakerów wspierająca prezydenta Syrii Bashara Assada – pochwaliła się wczoraj na Twitterze przejęciem kontroli nad domeną Facebook.com. Ze specjalnymi życzeniami dla Marka Zuckeberga...

Co więcej, SEA przedstawiła na to przynajmniej częściowy dowód w postaci wypisu WHOIS z rejestru domeny. Rzeczywiście widać w nim, że adres e-mail powiązany z Facebookiem zmieniony został na konto Syryjskiej Armii Elektronicznej. Hakerzy twierdzą również, że byli w stanie dokonywać zmian na serwerach Facebooka, ale zarzucili to działanie ponieważ „zabierało zbyt wiele czasu”.

Pół godziny po ogłoszeniu tweeta sytuacja wróciła do normy, a konto mailowe zmienione zostało ponownie na [email protected]

Warto przypomnieć, że Syryjska Armia Elektroniczna znana jest już z kilku innych tego typu działań. Elektroniczni bojownicy Assada przejęli na pewien czas kontrolę m.in. nad portalami mediów takich jak The Huffington Post czy The New York Times, które – ich zdaniem – w sposób nieprzychylny relacjonowały sprawę konfliktu między Stanami Zjednoczonymi a Syrią.

0
Źródło: rt.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.