Bill Gates wraca do Microsoftu!

Satya Nadella na stanowisku CEO to nie jedyna zmiana u naszego ulubionego producenta okien. Bill Gates oświadczył, że rezygnuje ze swojego stanowiska w zarządzie Microsoftu i będzie doradzał firmie w sprawach nowych technologii.

Oznacza to, że Gates zajmie się wewnętrznym audytem urządzeń, nad którymi pracuje Microsoft. Zdecyduje, które prototypy warto rozwijać dalej, abyśmy my – zwykli śmiertelnicy mogli w końcu dostać ich masowo wyprodukowane wersje.

Przez ostatnie lata Gates odrzucał podobne propozycje, gdyż jak mówił, wolał zostać filantropem na pełen etat. Co się zmieniło? Na pewno nie bez znaczenia jest tutaj prośba nowego CEO Microsoftu, który poprosił Gatesa i pomoc w wyprowadzeniu firmy na stabilny kurs. Jednak naszym zdaniem o wiele ważniejszą okolicznością jest obecna sytuacja Microsoftu, którą określić można jako z lekka niestabilną.

Osobiście zastanawiam się, jak wyglądałby Windows 8, gdyby Gates aktywnie uczestniczył w projektowaniu systemu.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.