Chcesz notebook od Sony? Musisz się pospieszyć

Japońska agencja prasowa Nikkei informuje, że Sony prowadzi rozmowy negocjacyjne z funduszem inwestycyjnym, których przedmiotem jest cały dział PC.

Owym funduszem jest Japan Industrial Partners, który ma stać się właścicielem wszystkich operacji firmy Sony, związanych z rynkiem komputerów osobistych, w tym z niezwykle rozpoznawalną marką Vaio. Sony natomiast miałoby się skupić na rynku smartfonów i swojej linii Xperia.

Fundusz miałby utworzyć nowy byt prawny, który przejąłby dział PC od japońskiego producenta. Wstępnie transakcję wyceniono na 40-50 miliardów jenów, co przekłada się na kwoty 400-500 milionów dolarów.

Co ciekawe, powstała firma wciąż sprzedawałaby laptopy pod marką Vaio, choć już nie na taką dużą skalę, a także przejęłaby wszelkie zobowiązania gwarancyjne. Sony natomiast miałoby wykupić niewielką liczbę akcji tego podmiotu.

Jeśli informacje Nikkei się potwierdzą, spodziewać się możemy wycofania notebooków Vaio ze sprzedaży na wielu rynkach. Fundusz planuje pozostać na rynkach, na których marka ma mocną pozycję.

0
Źródło: Nikkei
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.