Czytnik biometryczny w Galaxy S5 – oto jak działa!

Mówi się już od jakiegoś czasu, że najnowszy sztandarowy smartfon Samsunga będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych. Udało nam się potwierdzić te plotki, a także poznać nieco szczegółów na ten temat.
Samsung Galaxy S4. Jaki będzie jego następca?

Samsung Galaxy S4. Jaki będzie jego następca?

Według źródeł redakcji serwisu SamMobile, smartfon Galaxy S5 zostanie wyposażony w czytnik linii papilarnych. Podobnie jak w iPhonie 5s, będzie się on znajdował pod przyciskiem „home”. Nieco inaczej będzie się jednak z niego korzystać. By z niego skorzystać, trzeba będzie przeciągnąć palec wzdłuż osi pionowej telefonu, dotykając czytnika. Czytnik ten, niestety, będzie wrażliwy na wilgotność dłoni: osoby, którym często pocą się ręce, będą musiały najpierw je… wytrzeć. Proces skanowania linii papilarnych będzie oprawiony odpowiednią wizualizacją na ekranie smartfonu.

Czytnik ten będzie można wykorzystać do zabezpieczenia dostępu do wybranych przez użytkownika aplikacji oraz do samego telefonu. Aplikacje będą też mogły korzystać z tego modułu. System operacyjny telefonu będzie mógł przechować do ośmiu różnych wzorców linii papilarnych.

0
Źródło: SamMobile
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.