Dell planuje masowe zwolnienia pracowników

Program masowej redukcji pracowników w firmie Dell ma rozpocząć się w tym tygodniu. Tak przynajmniej twierdzi redakcja serwisu The Register, której udało się dotrzeć do "dobrze poinformowanego, anonimowego źródła"...

Sytuacja na rynku PC jest coraz gorsza, nic więc dziwnego, że taki gigant jak Dell, którego zyski w dużej mierze zależały od sprzedaży komputerów pc jest zmuszony wprowadzić ogromną restrukturyzację w swoich szeregach. Właściciel Della, Michael Dell jest daleki od wywieszenia białej flagi i zapowiedział, że jego firma skupi się na usługach biznesowych, a konkretniej: na Chmurze i usługach dotyczących urządzeń przenośnych.

Zapowiedzi wydaje się potwierdzać nowe partnerstwo Della z Cumulus Networks, które partnerom biznesowym ma dostarczać sprzęt sieciowy, dedykowany dla serwerowni i oparty na systemie operacyjnym Linux. Oznacza to jednak, że działy Della, które dotychczas zajmowały się urządzeniami dedykowanymi dla zwykłych konsumentów muszą zostać znacząco zredukowane, bądź w całości zamknięte.

0
Źródło: zdnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.