Dropbox się zmienia, użytkownicy są wściekli

Od 24 marca wchodzi w życie nowy regulamin korzystania z usługi Dropbox, o czym jego twórcy poinformowali na swoim blogu. Zmiany są, delikatnie rzecz ujmując, kontrowersyjne.

Najważniejszą zmianą w regulaminie Dropboxa jest „nowa metoda rozwiązywania sporów pomiędzy firmą a użytkownikami”. Ową metodą jest arbitraż, co, zdaniem Dropboxa, przyspieszy rozwiązywanie nieporozumień pomiędzy stronami. Dropbox jednak w swoim nowym regulaminie uniemożliwia wytoczenie mu pozwu zbiorowego. To nie spotkało się z przychylną reakcją wielu jego użytkowników. Uważają oni, że odebranie im prawa do rozwiązywania sporów w sądzie jest „antyamerykańskie”.

Dla równowagi. Dropbox zapewnił, że będzie bardziej transparentny jeśli chodzi o informowanie swoich użytkowników na temat nakazów sądowych, które zmuszają go do przekazania danych jego użytkowników odpowiednim służbom. Zapewnił też, że nie będzie sprzedawał informacji na temat swoich użytkowników firmom trzecim i nie wprowadzi profilowanych reklam.

0
Źródło: Dropbox
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.