Europejska policja chce zdalnie wyłączać silniki samochodom

Koniec ze spektakularnymi pościgami za piratami drogowymi. Policja krajów należących do Unii Europejskiej chce wspólnie opracować system, który zdalnie wyłączałby silnik dowolnego samochodu.

Europejska policja chce, by każdy samochód posiadał system pozwalający jej na zdalne wyłączenie jego silnika. Co ciekawe, ta technologia już istnieje. Nowe pojazdy General Motors pozwalają właścicielowi na zdalne wyłączenie samochodu dzięki mechanizmowi OnStar. Unijna policja chce, by wszystkie samochody posiadały podobny system, rzecz jasna mający być całkowicie pod jej kontrolą. Niestety, nie wiemy z czyich pieniędzy miałaby zostać wdrożona reforma, ale wszystko wskazuje na to, że z budżetu Unii, a więc z pieniędzy podatników.

Pomysł, na szczęście, nie jest zbyt popularny wśród wielu polityków. –

Ceną za pozycie się naszej demokratycznej niepodległości na rzecz Unii Europejskiej jest bycie rządzonym przez niedającą się pociągnąć do odpowiedzialności tajemniczą klikę! — grzmiał jeden z polityków brytyjskiego parlamentu. Nie jest jasne też kto by odpowiadał za ewentualny wypadek drogowy wywołany zdalnym wyłączeniem silnika samochodu.

0
Źródło: Telegraph.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.