Firefox dla Windows 8 w wersji beta!

Minęły już dwa lata odkąd Mozilla rozpoczęła prace nad przeglądarką Firefox dedykowaną systemowi Windows 8. Prace przeciągały się, wydawać by się mogło, w nieskończoność, ale powoli zaczyna być widać światełko w tunelu.

Firefox dla Windows 8, po wielu opóźnieniach, w końcu został udostępniony jako nieukończona, publiczna wersja beta. Jak nietrudno się domyślić, w porównaniu do Firefoxa działającego na Pulpicie, nowa przeglądarka znacznie lepiej radzi sobie gdy korzystamy z niej za pomocą interfejsu dotykowego.

Ekran startowy nowej przeglądarki prezentuje najczęściej odwiedzane witryny, zakładki oraz historię przeglądania. Sama przeglądarka obsługuje typowe dotykowe gesty, w tym „szczypanie” do powiększania oraz poziome ruchy palcem do cofania się do poprzedniej witryny lub załadowania kolejnej. Potrafi też dzielić ekran z innymi aplikacjami oraz współpracuje z modułem „udostępnianie”, znajdującym się w prawym menu ekranowym Windows 8.

Przeglądarkę można pobrać z witryny Mozilli. Pamiętajcie jednak, że nie jest to ukończony produkt, a więc najprawdopodobniej nadal zawiera błędy i niedoróbki. Końcowa wersja ma zostać udostępniona 18 marca.

0
Źródło: Mozilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.