Gigantyczny atak hakerów na Orange!

Orange poinformował swoich francuskich klientów o ataku, którzy przeprowadzili hakerzy. Wykradli dane personalne 800 tysięcy klientów.

Francuski operator ostrzegł swoich klientów o możliwości wykorzystania wrażliwych danych osobowych, w tym nazwisk, adresów e-mail, adresów domowych, telefonów komórkowych i stacjonarnych, przeciwko nim. Mając takie dane, nietrudno stworzyć akcję phishingową, mającą na celu wyłudzenie dalszych danych, takich jak konta bankowe, a nawet podszywanie się pod operatora z fałszywym rachunkiem za usługę.

Chociaż operator przekonuje, że atak dotyczył „ledwie” 3% klientów na terenie Francji, to łącznie daje to liczbę ponad 800 tysięcy osób. Hasła do ich kont nie zostały jednak wykradzione.

Orange poinformowało także, ze hakerzy nie mają już dostępu do dalszych danych, a o akcji została poinformowana francuska prokuratura.

0
Źródło: PC INpact
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.