Google Chrome ostrzeże przed złośliwym przejęciem

Programiści Google'a wyposażyli Chrome w mechanizm, który ostrzeże użytkownika o zmianie ustawień przeglądarki, dokonywanych przez złośliwe oprogramowanie.

Nowy mechanizm przedstawił na oficjalnym blogu Google Chrome Linus Upson. Nowe zabezpieczenie opiera się na wcześniejszej funkcji, którą dostaliśmy w październiku tego roku- pozwala ona mianowicie na powrót do ustawień fabrycznych przeglądarki.

Złośliwy kod, często umieszczany w wygaszaczach ekranu i innym darmowym oprogramowaniu może przejąć kontrolę nad naszą przeglądarką. Objawia się to oczywiście zwiększoną liczbą reklam na stronach, które odwiedzamy. Niektóre złośliwe aplikacje są również bardzo trudne do usunięcia z naszej przeglądarki. Nowa funkcja Chrome ma być ostatecznym remedium na te bolączki. Powrót do domyślnych ustawień będzie wyglądał mniej więcej tak:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.