Google pracuje nad własnym smartfonem

Internetowy gigant, mimo iż sprzedał Motorolę firmie Lenovo, dalej pracuje nad własnym smartfonem. Nazywa się on, tymczasowo, "Project Tango" i zawiera w sobie pewną bardzo innowacyjną funkcję.

Google Project Tango to 5-calowe urządzenie zarządzane przez system operacyjny Android. To co go jednak wyróżnia od innych smartfonów, to wbudowane w niego czujniki. Telefon ten bowiem nie tylko wie gdzie się znajduje w trójwymiarowej przestrzeni, ale też „rozumie” co go otacza, mapując w trójwymiarze otoczenie. Project Tango dokonuje 250 tysięcy pomiarów na sekundę!

To ma ułatwić poruszanie się w zamkniętych pomieszczeniach (lotniska, centra handlowe, itd.), a także może być wykorzystane do innych celów dzięki możliwościom, jakie daje rzeczywistość rozszerzona.

Google stworzył 200 modeli referencyjnych Project Tango. Część z nich trafi do deweloperów aplikacji, by ci mogli przetestować prototyp i wymyślić jak mogą wykorzystać jego możliwości w swoich programach i grach.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.