Google znowu na zakupach

Firma Google kupiła niewielki startup z Izraela, który opracował nową metodę wysyłania haseł do witryn internetowych. SlickLogin, bo o nim mowa, stał się własnością Google'a w ten weekend. Szczegóły finansowe przejęcia tej firmy nie są znane.

Google dzieli naszą wiarę w to, że logowanie się powinno być łatwe, a nie frustrujące, a uwierzytelnianie powinno być skuteczne i nie stać nam na drodze — czytamy w oświadczeniu firmy SlickLogin, która opracowała dość ciekawą metodę logowania do witryn internetowych. Te, które będą wykorzystywały slickloginową metodę, będą emitować niesłyszalny dla ludzkiego ucha dźwięk z głośników komputerowych. Smartfon z aplikacją SlickLogin będzie w stanie wykryć ten dźwięk i go „odesłać” witrynie, umożliwiając nam zalogowanie się.

Niewykluczone, że Google zechce wykorzystać technikę SlickLogin by umożliwić logowanie się do swoich usług wyżej opisaną metodą. Gigant jednak, póki co, nie komentuje sprawy.

0
Źródło: SlickLogin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.