Intel rezygnuje z podkręcania dysków SSD

Firma Intel zaprezentowała we wrześniu mechanizm, który miałby pozwolić użytkownikom jego dysków SSD na samodzielne ich podkręcanie (a konkretniej: kontrolera i układów NAND flash). Teraz rezygnuje z tego pomysłu.

Entuzjaści muszą się pożegnać z piękną wizją możliwości podkręcania dysków SSD Intela. Na otarcie łez otrzymamy jednak nowe, znacznie wydajniejsze dyski z serii 730. Ich kontroler jest ustawiony na wydajność o 50 proc. większą niż dotychczasowe najwydajniejsze dyski Intela (z 400 MHz do 600 MHz), przyspieszono też magistralę NAND flash z 83 MHz do 100 MHz.

Problemem uniemożliwiającym Intelowi wprowadzenie dających się podkręcać dysków SSD okazała się gwarancja: Intel, jak twierdzi, nie był w stanie zapewnić rocznej opieki gwarancyjnej dającym się podkręcać urządzeniom.

Intel 730 ma kosztować 250 dolarów w wersji 240-gigabajtowej i 480 dolarów w wersji 480-gigabajtowej. Dyski mają się pojawić 18 marca.

0
Źródło: Computerworld
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.