iPhone i iPad zadbają o twoje… zdrowie

Przedstawiciele Apple'a spotkali się z amerykańską Agencją Żywności i Leków (FDA). Spotkanie miało najprawdopodobniej na celu nawiązanie współpracy w sprawie nowej funkcji systemu iOS 8.

iOS 8, a więc następca wykorzystywanego obecnie iOS-a 7, ma mieć wbudowane „mobilne aplikacje medyczne”. Apple swoje nowe usługi traktuje ponoć bardzo poważnie. Przedstawiciele firmy spotkali się nawet z przedstawicielami amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, by móc wspólnie z nią opracować merytoryczne treści i sensowne usługi dla użytkowników iPhone’ów i iPadów.

Moduł Healthbook ma przypominać istniejący już Passbook i analizować przeróżne statystyki użytkownika, takie jak jego tętno czy ciśnienie krwi. Apple najmuje też nowych pracowników, specjalizujących się w medycynie i szeroko pojętym fitnessie. To oraz wyposażenie nowych urządzeń Apple’a w procesor M7, dedykowany analizowaniu ruchu telefonu, uwiarygadnia powyższe plotki. Pamiętajmy jednak, że nie są to potwierdzone, płynące bezpośrednio od Apple’a informacje.

0
Źródło: 9to5Mac
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.