Jailbreak nie zawsze się opłaca [aktualizacja!]

Wykryto kolejną już usterkę w systemie operacyjnym iOS. Tym razem jednak problem dotyczy tylko tych, którzy zdecydowali się na "garażowe" modyfikacje w tym systemie, umożliwiające instalację aplikacji spoza App Store.

Firma FireEye wykryła usterkę w systemie operacyjnym iOS 7 i iOS 6, która pozwala cyberwłamywaczom na śledzenie naszej aktywności na iPhonie czy iPadzie. Usterka ukryta jest w module zarządzającym aplikacjami uruchamianymi w tle i umożliwia podglądanie wszystkiego: wciśnięcia każdego sprzętowego przycisku, każdego miejsca na ekranie czy nawet korzystania z czujnika TouchID.

Apple i FireEye wspólnie pracują nad łatką do systemu. Nam pozostaje zachęcić was do nieprzerabiania (jailbreak) systemu operacyjnego, gdyż nigdy nie wiadomo, jak to wpłynie na bezpieczeństwo i stabilność systemu operacyjnego.

Aktualizacja

Skontaktowała się z nami firma FireEye, odpowiedzialna za wykrycie omawianej usterki. Jak się okazuje, błędnie zinterpretowaliśmy artykuł na jej blogu. Wyżej omawiana usterka pozwala również złośliwym aplikacjom na prześlizgnięcie się przez procedury sprawdzające, a więc również urządzenia bez jailbreaka są zagrożone. Za podanie nieścisłej, przez co mylnej informacji, przepraszamy.

0
Źródło: FireEye
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.