Lync i Skype będą w pełni współpracować

Microsoft, na chwilę obecną, oferuje aż dwie sieci komunikatorów internetowych: Skype dla użytkowników indywidualnych oraz Lync dla firm. Wkrótce oba komunikatory będą w stanie w pełni ze sobą współpracować.

Już teraz użytkownicy Skype’a i Lynca mogą się ze sobą nawzajem porozumiewać za pomocą rozmów tekstowych i głosowych. Microsoft zaprezentował jednak na ostatniej swojej konferencji prasowej nową możliwość: wideorozmowy. Oznacza to, że jeszcze w tym roku, obie sieci będą ze sobą w pełni kompatybilne.

Zdaniem Microsoftu, możliwość łączenia się użytkowników Skype’a z użytkownikami Lynca (i vice versa ) będzie korzystne zarówno dla firm, jak i konsumentów. –

Korporacje będą mogły przeprowadzać wideorozmowy kwalifikacyjne — sugeruje Microsoft, jako jeden z przykładów, dodając, że dzięki temu pracownicy wyjeżdzający w delegacje będą mieli łatwiejszy kontakt ze swoimi bliskimi.

Microsoft zapowiedział również nową wersję Lynca na tablety z systemem Android. Konkretna data premiery, podobnie jak w przypadku wideorozmów Skype <-> Lync, pozostaje nieznana.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.