Microsoft „zadowolony” z androidowej Nokii

Nokia X to pierwsze w historii fińskiego producenta smartfony z Androidem. Co o tym wszystkim myśli Microsoft, twórca Windows Phone i przyszły właściciel Nokii? Najwyraźniej wszystko idzie zgodnie z planem.

Jesteśmy zadowoleni, że usługi Microsoftu, takie jak Skype, OneDrive czy Outlook.com są wprowadzone do tych urządzeń. To szansa na przywitanie milionów nowych ludzi w rodzinie Microsoftu, zwłaszcza w krajach rozwijających się — stwierdził Frank Shaw z Microsoftu.

Shaw zaznacza również, że przejęcie działu urządzeń i usług od Nokii jeszcze nie nastąpiło, co oznacza, że Microsoft i Nokia na chwilę obecną funkcjonują jako dwie odrębne firmy i tak pozostanie, przynajmniej do końca bieżącego kwartału.

Naszą podstawową smartfonową strategią pozostaje Windows Phone, a naszą główną platformą dla deweloperów to platforma Windows — zaznacza Shaw.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.